Havuz Filtrasyon Sistemleri

4.3.2019 12:58:26

 

Havuz Filtrasyon Sistemleri

Gerek yüzme havuzlarında gerekse süs havuzlarında havuz suyumuz çeşitli dış etkilere maruz kalarak kirlenmeye başlar. Daha sonrasında ise havuz içerisindeki bu kirliklerin çoğalması ile havuzlarımız ciddi bir biçimde kirlenir, görsel, fiziksel ve kimyasal olarak kötü bir hal alır.

 

Havuz suyu içerisinde bulunan alg, mantar, bakteri vb. organizmaların çoğalmaması ve havuzu kullanılamaz hale getirmemeleri için havuz suyunun filtre edilmesi, gerekli havuz suyu tedavilerinin uygulanması gerekmektedir.

 

Öncelikle havuzunun türü ve kullanım amacına uygun olarak (TS_11899 / TS_13661 ve UHE talimatları) gerekli şartnameler ve talimatlar doğrultusunda havuz filtrasyon periyodu belirlenir. Bu periyoda ve yine havuz tipine göre havuz pompaları ve kum filtreleri seçilir. Daha sonra filtrasyon sistemi kurulum aşamaları devam eder.  

 

Havuz suyu taşma ızgaraları veya skimmerler üzerinden bir pompa vasıtası ile emilir. Daha sonra pompa bu suyu filtre üzerinden, havuz tabanında veya yanında bulunan besleme nozulları aracılığı ile tekrar havuza verir.

 

Filtre içerisinde farklı tane çapına sahip özel kuvars kumu kullanılır. Bu sayede filtre üzerinden geçen sudaki ana kirlikler, saç, kıl, ölü deri, yaprak, toz vb. parçacıklar kolayca tutulur. Ayrıca filtreler için aktif karbon de tercih edilmektedir.

 

Pompanın emdiği ve bastığı su içerisinde bulunan organizmaların yok edilmesi amacı ile  bazı müdahaleler yapılmaktadır. Bu müdahaleler, temel olarak aşağıdaki opsiyonlardan havuza ve müşterimizin tercihlerine göre seçilmektedir.

 

 1. Kimyasal Dozajlama (Klor, pH düşürücü, Çöktürücü)
 2. Ozon Jenaratörü
 3. Tuz Klor Jenaratörü
 4. UV Dezenfeksiyon Cihazı

Yine filtrasyon sistemi içerisinde var ise ısıtma sistemi(eşnjör, elektrikli ısıtıcı vb.) entegrasyonu yapılır ve bu sayede havuz filtrasyon kurulumu tamamlanır.

 

Filtrasyon sistemi içerisinde dip emiş hattı, süpürge vakum hattı gibi diğer temizlik hatları da havuz sistemine entegre edilerek sistem tamamlanır.

 

Gerekli kullanım kılavuzlarının, yönergelerin makine odası içerisine yerleştirilmesi ve müşteriye gerekli eğitim verilmesi ile sistemin kullanımı ve sürdürülebilirliği arttırılmış olur.

 

Daha detaylı bilgi ve ürünler için;  https://www.ankarahavuz.com.tr/uygulamalarimiz/filtrasyon-sistemleri adresini ziyaret ediniz. 

Test

Form Gönderimi

Tamam

Yeniliklerimizden Haberdar Olmak İster misiniz?

Bize Ulaşın
 • ADRES
  İvedik OSB 1122. Cad. 1470 Sokak No:10 Yenimahalle /ANKARA
 • TELEFON
  0312 335 07 27
 • FAX
  0312 335 07 27
 • GSM
  0544 559 97 94
 • MAİL
  info@ankarahavuz.com.tr
© 2018 Ankara Havuz Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım Teknobay